Tatranská galéria Poprad - Elektráreň TG

Tatranská galéria vznikla v roku 1960 a jej prvým sídlom bol Starý Smokovec. Po viacerých miestach pôsobenia sa definitívne usídlila v Poprade. V súčasnosti svoju činnosť prezentuje v komornej výstavnej sieni na Alžbetinej ulici, v bývalej parnej elektrárni na Hviezdoslavovej ulici a vo výstavnej sieni Vila Flóra v Starom Smokovci, ale aj v iných kultúrnych inštitúciách podtatranského regiónu.

Svojou akvizičnou, vedeckovýskumnou a výstavnou činnosťou spracováva a verejnosti približuje tvorbu najmä výtvarných umelcov Spiša a širšieho východoslovenského regiónu, významné osobnosti slovenského výtvarného diania.

Prezentáciou kľúčových diel slovenského výtvarného umenia, sprístupňovaním diel minulých období ako aj prác súčasných domácich a zahraničných umelcov sa systematicky usiluje zväčšovať celkovú informovanosť o tradičných i moderných tendenciách vo výtvarnom umení.

V poslednom desaťročí TG upútala pozornosť kultúrnej verejnosti viacerými rozsiahlymi výstavnými projektami a podujatiami v Elektrárni TG, ktoré sa konali v súlade s najnovšími výtvarnými tendenciami vo svete.

Unikátny priestor bývalej parnej elektrárne, dáva možnosť súčasným slovenským a zahraničným výtvarným umelcom, ale aj umelcom z oblasti Súčasného tanca, hudby a divadla predstaviť to najzaujímavejšie a najsúčasnejšie zo svojej tvorby.

Medzi najnavštevovanejšie patria už tradičné Hry s umením, prezentujúce tvorbu profesionálnych výtvarníkov a študentov umeleckých škôl zo Slovenska a zahraničia.

Umiestnenie

Tatranská galéria Poprad - Elektráreň TG
Hviezdoslavova 12
058 01 Poprad
Slovensko
49° 3' 29.6676" N, 20° 17' 52.0368" E
Telefónne číslo 1: 
052 7721 968
Telefónne číslo 2: 
0915 527 456

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Tatranská galéria Poprad - Elektráreň TG

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy